Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju to oryginalna, jedna z najlepiej i najprężniej działających grup tego rodzaju w Polsce. Powstał jesienią 1982 roku przy Zespole Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju pod Czarnkowem. Zespół funkcjonuje dzięki pomocy dyrekcji szkoły, Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego. Składa się przede wszystkim z młodzieży szkolnej, przyszłych leśników i myśliwych. Zespół działa pod kierunkiem nauczycieli Macieja Strawy i Pawła Strawy.
Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w kraju i jednym z najbardziej znanych polskich zespołów w Europie. Wśród największych osiągnięć zespołu wymienić należy przede wszystkim sukcesy na ogólnopolskich konkursach sygnalistów myśliwskich. W 1999 roku zespół zajął I miejsce, zdobył „Róg Wojskiego” i uzyskał tytuł Mistrza Polski. Ponadto trzykrotnie zespół zdobywał tytuł wicemistrza Polski i trzykrotnie zajmował III miejsce. Indywidualne mistrzostwo Polski w grze na rogu myśliwskim uzyskało trzech uczniów i absolwentów – Tomasz Szrama (2000), Paweł Strawa (1993, 2003) i Łukasz Sikora (2006). Zespół jest laureatem ogólnopolskich konkursów muzyki myśliwskiej. I miejsce zdobył dwukrotnie, II miejsce – dwukrotnie, a trzecie miejsce – pięciokrotnie.
Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja posiada liczne kontakty zagraniczne. W latach 1996-2018 zespół wyjeżdżał 21 razy za granicę do 9 krajów. Uczestniczył w koncertach i
konkursach w Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Francji, Węgrzech, Ukrainie, Słowacji oraz we Włoszech. Największym wydarzeniem w historii zespołu był wyjazd do Rzymu i spotkanie 7 listopada 2001 roku z Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas audiencji generalnej. Zespół miał zaszczyt zagrać krótki recital dla Papieża i został poproszony do pamiątkowego zdjęcia.
Zespół nagrał i wydał trzy płyty kompaktowe (2001, 2012, 2021) z sygnałami myśliwskimi, muzyką myśliwską, a także muzyką nie myśliwską.
Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim sygnały myśliwskie określane jako praktyczna muzyka myśliwska. Głównym celem ich zastosowania jest używanie na polowaniach zbiorowych do porozumiewania się oraz otrąbienia upolowanej zwierzyny. Ciągłe doskonalenie umiejętności gry na rogu umożliwiło poszerzenie repertuaru o artystyczną muzykę myśliwską m.in. marsze, fanfary, pieśni oraz „Mszę Hubertowską”. Dla zespołu zostało specjalnie skomponowanych kilkanaście utworów m.in. „Lubaska fanfara koronacyjna”, „Hejnał Zespołu Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju” i „Hymn o Szlachetnej Sztuce Wabienia Jeleni” oraz „Hochberg na łowach” . Zespół posiada w swoim repertuarze także specjalnie opracowane na rogi myśliwskie „Hymn Polski” i „Hymn Unii Europejskiej”, utwory ceremoniału leśnego, kolędy i utwory religijne oraz inne utwory nie myśliwskie.