Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

GORAJCZYCY NA STAŻU W CZESKICH LASACH - PODSUMOWANIE

Ocena 0/5

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawiły się nowe wyzwania. Jednym z nich był realizowany w naszej Szkole projekt ,,LAS, LEŚNICTWO BEZ GRANIC", w ramach którego uczniowie klas II i III mogli uczestniczyć w zagranicznym stażu rozwijającym ich kompetencje zawodowe. W procesie rekrutacyjnym wybrano 16 uczniów, którzy pod opieką nauczycieli pojechali do Czech zdobywać nowe doświadczenia. Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w zajęciach językowych, kulturowych, pedagogicznych i branżowych, które miały ich przygotować do uczestnictwa w stażu. Po dopełnieniu wszystkich formalności nadszedł długo wyczekiwany dzień wyjazdu.

Staż w Czechach odbywał się w terenie górskim w Beskidzie Śląsko-Morawskim. Opiekunem – mentorem uczniów był Pan Bartosz Lachór, który po przyjeździe oprowadził ich po pensjonacie oraz objaśnił zasady funkcjonowania na stażu. Następnego dnia w siedzibie Nadleśnictwa Morawka Gorajczycy przeszli pierwszy raz w życiu szkolenie BHP w dwujęzycznej – czesko-polskiej wersji, otrzymali narzędzia niezbędne do pracy i ruszyli na powierzchnię wykonywać zlecone prace. Wspaniałe górskie lasy w jakich mieli okazję spędzić czas stażu okazały się momentami dość trudne pod względem terenowym. Zmienność aury też co chwilę zaskakiwała, ale nic ich nie zniechęcało. Uczniowie pracowali wraz z pracownikami lasów czeskich – leśniczymi i pracownikami zakładów usług leśnych. Wykonywane prace zawsze poprzedzała rozmowa o zaplanowanym do realizacji zadaniu oraz wymiana doświadczeń – porównywanie rozwiązań stosowanych w polskich i czeskich lasach państwowych.

Pobyt w Czechach upłynął nie tylko na pracy, lecz także na dodatkowych atrakcjach. Gorajczycy byli m.in. w Średniej Szkole Leśnej w Hranicy (Střední lesnická škola Hranice), w której mieli okazję zapoznać się i porozmawiać z uczniami oraz w Ogrodzie Zoologicznym w Ostrawie. Zwiedzając Brno poznali niezwykłe legendy dotyczące miasta i tajemniczego smoka, a w miejscowości Frydek-Mistek pod okiem instruktorów zostali wtajemniczeni w sposoby samoobrony.

Pobyt w Czechach upłynął bardzo szybko. Nasi uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia, nie tylko zawodowe, wrócili do swoich domów i obowiązków.

    

        

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.