WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH NA UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU
18 marca 2026 r. klasy czwarte udały się na wycieczkę na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Szczerze mówiąc, trudno opisać wszystko, czego tam doświadczyliśmy. Już niewielka próbka wykładów oraz wiedzy przekazanej przez wykładowców, wzbogacona historiami studentów i ich wskazówkami, dostarczyła nam solidnej dawki informacji. Dzięki temu wielu z nas mogło lepiej wyobrazić sobie studiowanie, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym.
W nawiązaniu do studiów dziennych zostaliśmy oprowadzeni po akademiku, w którym członkowie różnych kół naukowych pokazali nam, w jaki sposób realizują swoje pasje. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. projekty związane z badaniem nietoperzy oraz działalność grupy pasjonatów botaniki.
W drodze z uczelni do akademika przeszliśmy przez przepiękny ogród botaniczny. Spotkaliśmy tam również dwa ptaki drapieżne, które tylko podkreśliły wyjątkowy charakter tego miejsca i bogactwo występujących tam gatunków.
Było to niezwykle inspirujące przeżycie, które dało nam wiele do myślenia.
Jano Felsmann


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!