GORAJSCY ARBORYŚCI NA MISTRZOSTWACH POLSKI WE WSPINACZCE DRZEWNEJ
W dniach 29-30 maja 2026 r. w Milanówku odbyły się XIII Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej. W imprezie aktywnie uczestniczyła Sekcja Gorajskich Arborystów.
Nasi uczniowie: Jeremi Adamski, Filip Burzyński i Alan Szymankiewicz już od czwartku wspierali organizatorów jako wolontariusze, pomagając w przygotowaniu poszczególnych konkurencji. W piątek i sobotę mieli okazję pełnić funkcję sędziów oraz z bliska obserwować zmagania najlepszych arborystów w Polsce.
Udział w mistrzostwach był dla nich cennym doświadczeniem i doskonałą okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i już zapowiadają, że w przyszłym roku sami wystartują w zawodach jako uczestnicy.
W mistrzostwach rywalizował także nauczyciel i opiekun sekcji, Wojciech Wardęga, który zajął 16. miejsce.
Dziękujemy Federacji Arborystów Polskich za doskonałą organizację Mistrzostw, życzliwą atmosferę oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!