GORAJ GOŚCIŁ PRZEDSTAWICIELI AKADEMII NAUK STOSOWANYCH W PILE
27 maja 2026 r. mieliśmy przyjemność gościć wyjątkową grupę odwiedzających. Naszą Szkołę odwiedzili pracownicy i studenci Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile wraz z rektorem uczelni dr. hab. Donatem Mierzejewskim, prof. ANS.
Dla większości gości była to pierwsza wizyta w Goraju. Spotkanie odbyło się w związku z niedawno podpisaną umową o współpracy pomiędzy naszą Szkołą a ANS w Pile.
Podczas wizyty goście mieli okazję przejść korytarzami gorajskiego zamku oraz budynku naszej Szkoły. Poznali również historię rodu Hochbergów, a następnie podczas krótkiego spaceru wśród pagórków i wąwozów porośniętych bukami i dębami odwiedzili grób hrabiego Wilhelma Bolko Emanuela von Hochberg.
Duże zainteresowanie wzbudziła także wizyta w Centrum Promocji Lasów Państwowych, po którym oprowadziła gości Pani Monika Gdaniec – Inżynier Nadzoru ds. kierowania CPLP Goraj-Zamek.
Na zakończenie spotkania wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.
Gośćmi zaopiekowali się: dyrektor szkoły Albert Tabaka oraz Anna Matuszewska-Gumięga, Katarzyna Fąferek, Paweł Strawa i Marcin Wicher.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!