Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

TURNIEJ WIEDZY ŁOWIECKIEJ "POLOWANIE NA WIEDZĘ ZE ŚW. HUBERTEM"

Ocena 0/5

"Kiedy swego czasu goły las nastaje, święty Hubert z lasu obiad cały daje". Dla Gorajczyków – przyszłych leśników, początek listopada związany jest z obchodami Dnia Świętego Huberta – patrona myśliwych, leśników oraz jeźdźców.

W czwartek 26 października 2023 r. odbyła się trzynasta edycja Turnieju Wiedzy Łowieckiej "Polowanie na wiedzę ze św. Hubertem". Dzień ten jest znakomitą okazją do spotkania myśliwych i pasjonatów łowiectwa oraz momentem przypomnienia ideałów, które powinny przyświecać ich działalności i łączyć wszystkich w pięknej myśliwskiej pasji. Gorajskie „hubertowiny” uświetnili swoją obecnością: Pan Michał Kolasiński – Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Pan Hieronim Wardęga - prezes Koła Łowieckiego nr 35 „Słonka” Goraj, Panowie Jakub Górecki i Bogdan Łyczykowski - członkowie Klubu Wabiarzy Polskiego Związku Łowieckiego, reprezentujące Klub Dian Polskiego Związku Łowieckiego Panie Magdalena Dobrowolska – członkini Koła Łowieckiego nr 82 „Jeleń” w Poznaniu i Jagoda Szulc – dietetyk kliniczny, członkini Koła Łowieckiego nr 47 „Diana” w Inowrocławiu oraz dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Goraju Pan Albert Tabaka. W programie gorajskich obchodów Dnia Świętego Huberta nie zabrakło pięknego koncertu muzyki myśliwskiej Zespołu Trębaczy Myśliwskich i pokazu szlachetnej sztuki wabienia jeleni w wykonaniu najlepszych wabiarzy w Szkole. Nasz gość Pani Jagoda Szulc opowiedziała młodzieży o właściwościach zdrowotnych dziczyzny. 

Podczas uroczystości podsumowano także IX Mistrzostwa Szkoły w Szlachetnej Sztuce Wabienia Jeleni. Najlepszym wabiarzem w naszej Szkole został Jakub Nadolny. II miejsce zajął Stanisław Wojtas, a laureatem III miejsca został Kacper Koszny. Puchary dla wabiarzy ufundował Klub Wabiarzy Polskiego Związku Łowieckiego. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

Jednak głównym punktem uroczystości był XIII Turniej Wiedzy Łowieckiej. W rywalizacji wzięło udział sześciu finalistów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach: Adrian Długokęcki, Gustaw Kaźmierczak, Natan Kwiatkowski, Dawid Nowicki, Gracjan Sibiński i Bartłomiej Szynkiewicz. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi broni myśliwskiej, terminów polowań, kynologii czy rozpoznawania odgłosów zwierząt i ptaków. Po dogrywce zwycięzcą Turnieju został Adrian Długokęcki, II miejsce zajął Natan Kwiatkowski, a III miejsce wywalczył Dawid Nowicki. 

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Koło Łowieckie nr 35 Słonka Goraj, Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek oraz Panią Marcelinę Kulwas. Ponadto laureat I miejsca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Klub Dian Polskiego Związku Łowieckiego. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Uroczystość zakończyła się tradycyjnym myśliwskim pożegnaniem „Darz Bór!”

życzenia

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.