Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

PROJEKT "LAS WSPÓLNYM DOBREM"

Ocena 0/5

 

logo

Mobilność zagraniczna w naszej szkole

„Las wspólnym dobrem” to projekt realizowany przez Zespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju w okresie 01.11.2023 – 30.10.2024 w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna. Projekt otrzymał numer 2023-1-PL01-KKA122-VET-000145925 i jest współfinansowany przez Unię Europejską. Dofinansowanie działań wynosi 35468,00 EUR.

W projekcie weźmie udział 16 naszych uczniów z kierunku technik leśnik, którzy będą podnosić swoje kwalifikacje podczas 2-tygodniowych staży w czeskim nadleśnictwie. Wraz z uczniami wyjedzie na staż 2 opiekunów – nauczycieli z naszej szkoły. Ponadto, czterech nauczycieli wyjedzie na tygodniowe obserwacje pracy do Czech, związane z zawodem leśnika.

Realizacja tego projektu stworzy uczniom możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy, a tym samym zwiększenia ich konkurencyjności po powrocie, dzięki uzyskaniu dokumentów uznających ich kwalifikacje, ujednoliconych w Europie. Wyjazd na staże zagraniczne wpłynie na podniesienie kompetencji zawodowych uczniów (teoretycznych i praktycznych), kompetencji językowych, interpersonalnych i osobistych, takich jak radzenie sobie ze stresem, wiara we własne możliwości, umiejętność współpracy, itp. Mobilność to też szansa na rozwój zawodowy naszej kadry, na ujrzenie zawodu leśnika z innych perspektyw.

Wyjazd uczniów na staże i kadry w celu obserwacji pracy wpłynie też na poprawę prestiżu szkoły, dzięki nawiązaniu współpracy zagranicznej, organizacji praktyk zagranicznych dla uczniów, uzyskania możliwości włączenia do oferty zaczerpniętych za granicą rozwiązań edukacyjnych. Realizacja projektu z Programu Erasmus+ przyniesie też rezultat w postaci podniesienia kompetencji kadry zarządzającej projektem w zakresie umiejętności prowadzenia podobnych przedsięwzięć.

Należy też zaznaczyć, że dzięki realizacji projektu zarówno my, jak  partner projektu - Educare et Labora s.r.o. z Republiki Czeskiej, zbierzemy nowe doświadczenia na szczeblu edukacji, rozwiniemy kontakty europejskie i przyczynimy się do zwiększenia mobilności edukacyjnej w Europie.

Staże zagraniczne odbędą się w okresie 8 - 19.04.2024, a obserwacja pracy 10 - 14.06.2024 w Czechach. Przed wyjazdem na staż uczniowie przejdą przez proces przygotowania do mobilności organizowany w formie zajęć dodatkowych w szkole. Odbędą się zajęcia z branżowego języka angielskiego, warsztaty kulturowe, dotyczące m.in. norm i obyczajów charakterystycznych dla kraju przyjmującego oraz warsztaty pedagogiczne o charakterze motywacyjno-integracyjnym. Umiejętności uczniów zdobyte podczas staży oraz kadry zdobyte podczas obserwacji pracy zostaną potwierdzone przez uznawane w europie dokumenty Europass Mobilność oraz certyfikaty.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki kulturowe, przejazdy lokalne pokryte zostaną z budżetu projektu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.