EDUKUJEMY NAJMŁODSZYCH – GORAJCZYCY U PRZEDSZKOLAKÓW W WIELENIU I MŁYNKOWIE
19 i 24 marca 2026 r. uczniowie naszej Szkoły pod opieką pani Agnieszki Filody odwiedzili Przedszkole w Młynkowie i Gminne Przedszkole w Wieleniu, aby poprowadzić zajęcia edukacyjne poświęcone pracy leśnika. Podczas zajęć uczniowie: Damian Berndt, Grzegorz Lewandowski i Jeremi Adamski opowiedzieli o obowiązkach leśnika oraz znaczeniu lasów dla środowiska i człowieka. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła prezentacja zainteresowań leśników — szlachetna sztuka wabienia jeleni oraz gra na rogu myśliwskim. Uczniowie z zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, pokazując, że praca leśnika to nie tylko zawód, ale również pasja. Takie spotkania zawsze są doskonałą okazją do budowania pozytywnego wizerunku leśnika wśród najmłodszych oraz budzenia w nich szacunku do przyrody.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!