Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

13 MEDALI NA MISTRZOSTWACH EUROPY LEŚNIKÓW W BIEGU NA ORIENTACJĘ

Ocena 5/5

W dniach 25-30 czerwca 2022 r. we Włoszech, w miejscowościach Dobiacco-Toblach oraz Innichen odbyły się XXVIII Mistrzostwa Europy Leśników w Biegach na Orientację. Były to już 15. Mistrzostwa Europy Leśników, w których brała udział drużyna z Goraja. W Mistrzostwach starowały drużyny z 14 państw: Austrii, Czech, Danii, Estonii, Litwy, Łotwy, Norwegii, Niemiec, Polski, Słowacja, Szwajcarii, Szwecji, Węgier i Włoch. Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało blisko 360 zawodników. Polskę w młodzieżowych kategoriach wiekowych (16, 18 i 20 latków) reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (10 uczniów), Technikum Leśnego w Tucholi (1 uczennica) i Rucianego Nidy (6 uczniów), Technikum Leśnego w Brynku (1 uczeń). W skład gorajskiej drużyny wchodzili: Amelia Geller, Dominika Wojtczak, Zosia Paluszak, Filip Judek, Bartłomiej Spychała, Tomasz Talma, Jakub Molik, Karol Fryska, Fryderyk Pucek, Szymon Eichman oraz Remigiusz Molski – trener i jednocześnie zawodnik. Uczestnicy zawodów rywalizowali w biegu sprinterskim, biegu średniodystansowym (mistrzowskim) oraz biegu sztafetowym. W niezwykle trudnym górskim terenie Południowego Tyrolu i w wyjątkowo wysokiej temperaturze, zawodnicy dzielnie pokonywali trudne trasy. Gorajczycy poradzili sobie doskonale i zdobyli łącznie 13 medali. Jednak na ogromne uznanie zasłużyli wszyscy reprezentanci, niezależnie od zajętych ostatecznie miejsc. Zdobyte doświadczenia na pewno przyczynią się do sukcesów w następnych startach.

A oto szczegółowe wyniki uczniów z Goraja:
bieg sprinterski:

 • kategoria W 16: I miejsce - Amelia Geller
 • kategoria W 18: VIII miejsce - Zofia Paluszak
 • kategoria M 16: III miejsce - Bartłomiej Spychała
 • kategoria M 18: V miejsce - Szymon Eichman
 • kategoria M 20: I miejsce - Jakub Molik,

                                            IV miejsce - Karol Fryska

                                            V miejsce - Fryderyk Pucek
bieg mistrzowski:

 • kategoria M 16: II miejsce – Tomasz Talma,

                                            IV miejsce – Bartłomiej Spychała

 • kategoria W 16: I miejsce – Amelia Geller,

                                            II miejsce – Dominika Wojtczak

 • kategoria M 18: V miejsce – Szymon Eichman,

                                            VIII miejsce – Filip Judek

 • kategoria W 18: VII miejsce – Zofia Paluszak
 • kategoria M 20: III miejsce – Jakub Molik,

                                            IV miejsce – Karol Fryska,

                                            V miejsce – Fryderyk Pucek
bieg sztafetowy:

 • kategoria M 18: II miejsce - Spychała Bartłomiej, Tomasz Talma,

                                            III miejsce – Szymon Eichman, Filip Judek

 • kategoria W 18: II miejsce – Dominika Wojtczak, Amelia Geller
 • kategoria M 20: I miejsce – Fryderyk Pucek, Jakub Molik,

                                            II miejsce – Karol Fryska, Jacek Ertel (TL w Brynku)

 • kategoria W 20: II miejsce – Zofia Paluszak, Anna Deinowska (TL w Tucholi).

 Na drużynę w przyszłym roku czekają kolejne wyzwania: XXIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację w Zielonej Górze oraz XXIX Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację na Litwie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za okazaną nam życzliwość i wsparcie naszego wyjazdu na Mistrzostwa: Nadleśnictwu Krucz, Stowarzyszeniu „Inicjatywa Gorajska”, Zespołowi Szkół Leśnych w Goraju, Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie, Wójtowi Gminy Lubasz oraz firmom: STEICO Czarnków, Martyna Chudzik Wągrowiec, Pawilony EFEKT Połajewo, MEBLOMOR Czarnków, OFFICIUM Kamionka, RAJKO Miłkowo. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Komentarze

Adam
Dodano: 2022-08-03
Gratulacje dla całej ekipy

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.