BIESZCZADY ZDOBYTE! ZAKWASY MINĄ, WSPOMNIENIA ZOSTANĄ…
Cztery dni, dziesiątki kilometrów, niezliczona liczba zdjęć i mnóstwo wspomnień. Tak w skrócie można podsumować wycieczkę uczniów Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju w Bieszczady, która odbyła się w dniach 25-28 maja 2026 r.
Pierwszym ważnym przystankiem było Technikum Leśne w Lesku, gdzie mieliśmy okazję poznać historię szkoły oraz zobaczyć miejsce, które podobnie jak nasz Goraj, żyje lasem, tradycją i leśną pasją. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas. Wizyta ta była początkiem pełnej wrażeń bieszczadzkiej przygody. W programie znalazły się m.in. rejs po Jeziorze Solińskim, zdobycie Tarnicy i Szerokiego Wierchu, zwiedzanie zapory w Solinie, przejazd kolejką gondolową oraz podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną do Balnicy. Nie zabrakło także ogniska, siatkówki, kina plenerowego i wspólnej integracji.
Szczególnym powodem do dumy była postawa naszych uczniów. Wielu przypadkowo spotkanych turystów i mieszkańców chwaliło młodzież za kulturę osobistą, życzliwość i wzorowe zachowanie.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi szkoły – p. Albertowi Tabace za zgodę na wyjazd, kierownikowi wycieczki – p. Magdalenie Kulwas, opiekunom – p. Agnieszce Nawrot, p. Monice Ciastoń, p. Agnieszce Bąbelczyk, p. Dariuszowi Kicie oraz p. Oskarowi Kordackiemu z Biura Turystycznego Oskar Dominowo, a przede wszystkim dziękujemy Rodzicom za zaufanie i sfinansowanie tej niezwykłej przygody.
Bieszczady pokazały swoje piękno, pogodę i niepogodę, a nasi uczniowie pokazali, że potrafią godnie reprezentować Szkołę w Goraju. I tylko zakwasy przypominają dziś, ile naprawdę było tych kilometrów…

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!