Logo ZSL w Gioraju

XVII FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ LEŚNYCH MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA

Ocena 0/5

W dniach 15-17 czerwca 2026 roku nasza czteroosobowa ekipa w składzie: Kacper Gapski, Amelia Szkarłat, Antoni Bator i Lidia Chrobak wraz z naszą opiekunką, Panią Justyną Wiśniewską, miała okazję reprezentować Goraj na XVII Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych Ministra Klimatu i Środowiska. Tym razem gościliśmy w progach Technikum Leśnego w Miliczu, które przygotowało dla nas niesamowity program pod hasłem przewodnim: działania na rzecz ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele aż jedenastu szkół leśnych z całej Polski. Mogliśmy nie tylko wymienić się doświadczeniami z rówieśnikami, ale także spotkać wyjątkowych gości, Pana Kamila Klepackiego z Ministerstwa Klimatu i Środowiska czy Pana Jana Dzięcielskiego – Dyrektora RDLP we Wrocławiu.

Jak wyglądały nasze trzy dni w Miliczu?

Dzień pierwszy zaczęliśmy od „Nocy w Pałacu Maltzanów”. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas warsztaty chiropterologiczne z dr Iwoną Gottfried, dzięki którym świat nietoperzy przestał mieć przed nami tajemnice.

Dzień drugi: to czas oficjalnego otwarcia i prezentacji naszych szkół. Wzięliśmy udział w pełnej emocji debacie ekologicznej, a popołudnie spędziliśmy aktywnie: na warsztatach ornitologicznych w Rudzie Milickiej, zwiedzaniu „Domu Drzewa” i wspólnym ognisku integracyjnym.

Dzień trzeci: poznaliśmy lokalną tradycję Doliny Baryczy. W Rudzie Sułowskiej usłyszeliśmy historię hodowli słynnego karpia milickiego, co było świetnym dopełnieniem całego wyjazdu.

Z czym wracamy do Goraja? Przede wszystkim z głowami pełnymi nowych pomysłów! Forum było dla nas kopalnią inspiracji do działań proekologicznych, które chcemy wprowadzić w naszej szkole. Zawiązaliśmy też mnóstwo nowych znajomości z ludźmi, którzy dzielą naszą pasję do lasu i natury.

Ogromnie dziękujemy gospodarzom – Technikum Leśnemu w Miliczu za niesamowitą gościnność i perfekcyjną organizację każdego punktu programu. Atmosfera była wyjątkowa! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Wspólnie udowodniliśmy, że dla nas, młodych leśników, ochrona przyrody nie zna granic!

SU

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności