Logo ZSL w Gioraju

I GORAJSKI DZIEŃ ARBORYSTY ZA NAMI! 

Ocena 0/5

18 maja 2026 roku w malowniczym otoczeniu gorajskiego Zamku odbył się I Gorajski Dzień Arborysty. Organizacją wydarzenia oraz jego stroną merytoryczną zajął się nauczyciel przedmiotów zawodowych i pasjonat arborystyki pan Wojciech Wardęga.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły, którzy mogli wziąć udział w praktycznych pokazach i warsztatach arborystycznych. Wielu z nich, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, pojawiło się w strojach terenowych, co pozwoliło im aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

Dla uczestników przygotowano cztery stoiska tematyczne, prowadzone przez zaproszonych gości, uczniów oraz absolwentów Szkoły.

Szkolna Sekcja Arborystyczna poprowadziła warsztaty przygotowane przez uczniów: Filipa Burzyńskiego, Jeremiego Adamskiego oraz Alana Szymankiewicza.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy pracy arborysty z wykorzystaniem profesjonalnych technik linowych. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił podczas warsztatów prowadzonych przez arborystów: Damiana Gacka – ambasadora marki Husqvarna oraz naszych absolwentów Łukasza Dobrowolskiego i Bartłomieja Spychałę.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również nowoczesne maszyny i urządzenia firmy Husqvarna. Sprzęt przedstawiali Tomasz Wenski, regionalny menedżer sprzedaży Husqvarna Group oraz Sylwester Flieger.

Wśród gości obecna była także pani Monika Wysokowicz – dziennikarka dwutygodnika leśników i przyjaciół lasu „Las Polski”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za opiekę nad młodzieżą, zaproszonym gościom za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, a uczniom za świetną frekwencję oraz ogromne zaangażowanie. To był dzień pełen praktycznej nauki, inspirujących spotkań i ciekawych pokazów.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności