Logo ZSL w Gioraju

XII POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY NA TEMAT HIV/AIDS ORAZ CHORÓB STD

Ocena 0/5

"Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean" (Isaac Newton)

Od wielu lat, na początku grudnia, nasza Szkoła we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Współpracy Społecznej Starostwa Powiatowego w Czarnkowie oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Czarnkowie organizuje dla uczniów klas pierwszych i drugich Szkół Ponadpodstawowych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Olimpiadę Wiedzy na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki.

Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową, kształtowanie postaw prozdrowotnych, kształtowanie postaw tolerancji wobec zakażonych i chorych oraz rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

W zmaganiach udział wzięły trzyosobowe zespoły, wyłonione w drodze eliminacji szkolnych, z 9 szkół: Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance, Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie, Szkoły im. I. J. Paderewskiego prowadzone przez Edukację Lubasz, Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance, Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Trzciance, Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1019 w Krzyżu Wlkp. oraz Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, Olimpiada odbyła się w formie zdalnej, z wykorzystaniem platformy MS Teams. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 20 pytań zamkniętych i 5 pytań otwartych. Ocenę prac prowadziła komisja, w skład której wchodzili Pani Beata Kościelska – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie oraz Pani Magdalena Jeżewska – nauczyciel biologii ZSL w Goraju. Uczestnicy Olimpiady odbyli też warsztaty prowadzone przez Panią Kamilę Bednarek – psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czarnkowie, na temat: „STRES – jak to właściwie z nim jest?”.

W imieniu organizatorów Pani Beata Kościelska złożyła gratulacje zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i opiekunom podziękowania za udział i uczciwą rywalizację.

Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, które zostały wręczone 2 grudnia, w siedzibie Starostwa. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie:

https://www.facebook.com/powiatczarnkowskotrzcianecki/posts/205243701778582

WYNIKI:

I miejsce   –  Loceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie (Iga Michalska, Maciej Pieprz, Michał Szutowicz)
II miejsce  – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Trzciance (Zuzanna Raczek, Aleksandra Furs, Wiktor Młynarczyk)
III miejsce – Zespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju (Honorata Jaworska, Tomasz Siarnik, Krystian Misiura)
Nagroda indywidualna za najlepiej napisany test:
  • Michał Szutowicz – Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie
   
Katarzyna Fąferek
Pedagog szkolny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności