Logo ZSL w Gioraju

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA "DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

Ocena 0/5

W godzinach wieczornych, 22 listopada 2022 r., w zamkowej czytelni odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego upamiętnienia wytrwałości i dążenia Polaków do wolności zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu. Nasi młodsi goście oraz uczennica technikum leśnego – Dominika Bogacz pięknie zaśpiewali pieśni patriotyczne, które duchowo połączyły nas z tymi, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny. Pomiędzy śpiewem nasi uczniowie: Kinga Jackowicz, Emil Nowak, Jakub Schwarwerk, Wiktor Szmyt, Tamara Wojtecka, Dominika Wojtczak, Maria Balcerowiak, Alicja Pytel oraz Mikołaj Ciechanowicz recytowali wiersze wielu wybitnych polskich poetówNatomiast całość łączył narrator – Kacper Koszny, przedstawiający fakty historyczne, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Oprawą muzyczną oraz pokazem filmów historycznych zajęli się Filip Judek oraz Szczepan Wołowski. Podniosła atmosfera wprowadziła wszystkich obecnych w chwilę wzruszenia i zadumy.

"Tylko ten człowiek wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem."

– Józef Piłsudski 

 Słowa te doskonale charakteryzują Polaków walczących o niepodległość. Pamiętajmy o nich...

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności