Logo ZSL w Gioraju

W NADLEŚNICTWIE STRZELCE KRAJEŃSKIE

Ocena 0/5

21 marca 2022 r. uczniowie klasy IVa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie. Tematem wiodącym podczas wyjazdu było urządzanie lasu (NTG) oraz mechanizacja w użytkowaniu lasu. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z nadleśniczym panem Grzegorzem Jankowskim, zastępcą nadleśniczego panem Jackiem Brzostowskim-Jarek oraz inżynierem nadzoru panem Danielem Rogowskim . W rozmowie z uczniami nadleśniczy wspomniał o klęsce, jaka dotknęła nadleśnictwo w 2015 r. – po wiatrach usunięto wówczas 100 000 m3 drewna. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła także Muzeum Rolnictwa Leszka Nowaka w Wielisławicach, w którym właściciel zaprezentował najstarsze eksponaty pojazdów z branży rolniczej i leśnej oraz Hodowlę Jeleni w Pławinie koło Starego Kurowa, gdzie omówiono hodowlę zagrodową jeleni w Polsce.

Wyjazd okazał się niezwykle owocny od strony dydaktycznej. Omówiono wiele tematów, z którymi uczniowie już niedługo zetkną się w pracy zawodowej lub na studiach.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności