Logo ZSL w Gioraju

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

Ocena 0/5

Październik od dawna jest miesiącem świadomości raka piersi – jednego z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem wśród kobiet. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych, to dużo większe szanse na pełne wyleczenie, dlatego warto postawić na akcje promujące profilaktykę – wykonywanie regularnie badań usg piersi, mammografii i naukę samobadania piersi.

18 października 2022 r uczennice klas pierwszych uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z zaproszonymi gośćmi: Panią Grażyną Libront z Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie oraz Panią Barbarą Sakowicz – Amazonką po mastektomii piersi, które przekazały informacje na temat raka szyjki macicy oraz raka piersi. Doświadczenie choroby Pani Basi spotkało się z dużą refleksją uczestniczek spotkania. Dzięki wsparciu Wydziału Zdrowia i Współpracy Społecznej Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w części praktycznej spotkania młodzież zapoznała się z technikami samobadania piersi. Przy pomocy modeli piersi zaatakowanych chorobą nowotworową, każdy mógł przekonać się, jak można rozpoznać raka.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór wśród kobiet, dlatego edukacja młodych ludzi w tym zakresie jest wręcz niezbędna.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności