Logo ZSL w Gioraju

RODZICE W SZKOLE

Ocena 0/5

Ostatnie ciepłe podmuchy jesiennego wiatru i szelest spadających liści powitały w naszym internacie gościa specjalnego – Pana Tomasz Zielazka. Pan Tomasz, to tata naszego ucznia, a do tego certyfikowany instruktor Nordic Walking. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” nasz gość wprowadził nas w tajniki coraz popularniejszego sportu, jakim jest Nordic Walking. Dowiedzieliśmy się, że marsz z kijami został wymyślony przez grupę fińskich sportowców, jako letni trening biegaczy narciarskich. Jest to prosty sposób na zwiększenie poziomu aktywności, a polega na maszerowaniu z wykorzystaniem specjalnie do tego zaprojektowanych kijów. Całość przypomina narciarstwo biegowe w połączeniu z chodem sportowym. Dodatkowo, Nordic Walking, to sport nad wyraz łagodny, oszczędza cały aparat lokomocyjny organizmu: stawy, więzadła, ścięgna, mięśnie. Nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest to niewątpliwie sport dla wszystkich, o czym przekonaliśmy się osobiście podczas warsztatów poprowadzonych przez Pana Tomasza. Uśmiechy na twarzach uczestników obrazują najlepiej to, co się działo.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi i z niedosytem czekamy na ponowne odwiedziny.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności