Logo ZSL w Gioraju

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2025

Ocena 0/5

W piątek 25 kwietnia 2025 r. odbyła się w naszej Szkole uroczystość pożegnania absolwentów 2020-2025. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Tomasz Partyka - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Pan Stanisław Zalewski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz, Pani Magdalena Gapska – przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół Leśnych w Goraju, Pan Sławomir Jaroszewicz - członek Naczelnej Rady łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego, Pan Piotr Wojtiuk – Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Pan Włodzimierz Wojtczak – koordynator Rady Regionu Pilskiego Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej ds. współpracy ze szkołami leśnymi, Pani Ewelina Ziemek - Inspektor ds. promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych reprezentująca Pana Marcina Filodę Wójta Gminy Lubasz, Pan Roman Wyrwas Inżynier Nadzoru ds. kierowania Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek i praktycznej nauki zawodu, Pan Bartłomiej Baran - Leśniczy Leśnictwa Goraj, Pani Krystyna Wardęga – sekretarz Zarządu Koła Łowieckiego nr 35 „Słonka” w Goraju, Panowie Tomasz Maciejewski i Tomasz Szczublewski - specjaliści służby leśnej ds. praktycznej nauki zawodu w Nadleśnictwie Krucz oraz Pan Marek Nadolny – Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Gorajska. Nie zabrakło też licznie przybyłych rodzin naszych absolwentów.

Po wprowadzeniu i przekazaniu sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor Szkoły Pan Albert Tabaka. W imieniu młodszych kolegów maturzystów pożegnał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kacper Gapski. Życzenia maturzystom złożyli również: Pani Magdalena Gapska, Pan Tomasz Partyka, Pan Stanisław Zalewski, Pan Piotr Wojtiuk, Pani Krystyna Wardęga i Pan Sławomir Jaroszewicz. Następnie przyszedł czas na najważniejszy moment uroczystości – podsumowanie czteroletniej nauki w technikum i wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni za pięcioletnią naukę i pracę:

  • Pan Dyrektor Albert Tabaka wraz z wychowawcami Panem Jakubem Balewskim i Panem Adamem Małysko wręczyli nagrody absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem – Tomaszowi Siarnikowi, Honoracie Jaworskiej, Annie Jeziornej, Julii Ostrowskiej, Weronice Ciesielskiej, Lilianie Grabarz, Laurze Zawadzkiej i Wiktorowi Kaczmarkowi,
  • Pan Tomasz Partyka – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile wręczył nagrody Dyrektora RDLP w Pile absolwentom: Tomaszowi Siarnikowi, Honoracie Jaworskiej i Annie Jeziornej,
  • Pan Włodzimierz Wojtczak – koordynator Rady Regionu Pilskiego Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej ds. współpracy ze szkołami leśnymi wręczyli Tomaszowi Siarnikowi i Honoracie Jaworskiej – najlepszym absolwentom stypendia ufundowane przez ZLP w RP,
  • Nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz Pan Stanisław Zalewski w asyście Pana Romana Wyrwasa Inżyniera Nadzoru ds. kierowania Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek i praktycznej nauki zawodu wręczyli wyróżnienia absolwentom szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz Nadleśnictwa Krucz – Tomaszowi Siarnikowi, Honoracie Jaworskiej, Wiktorowi Kaczmarkowi, Marcelowi Kochankowi, Adrianowi Długokęckiemu i Oktawiuszowi Poznaniowi,
  • Pan Piotr Wojtiuk – Łowczy Okręgowy PZŁ w Pile oraz Pan Sławomir Jaroszewicz – członek Naczelnej Rady łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego uhonorowali absolwentów zaangażowanych w rozwijanie pasji łowieckich wśród młodszych Gorajczyków – Tomasza Siarnika, Patrycję Kasprzak, Jakuba Walczaka, Oktawiusza Poznania, Stanisława Sawickiego, Nikodema Kusego, Dawida Bednarka, Macieja Ryżyka, Adriana Długokęckiego i Weronikę Ciesielską,
  • Pan Sławomir Jaroszewicz - członek Naczelnej Rady łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w asyście Dyrektora Szkoły Pana Alberta Tabaki nagrodzili absolwentów – pasjonatów szlachetnej sztuka wabienia jeleni: Oliwiera Pająka, Jakuba Walczaka, Dawida Bednarka i Krzysztofa Majchrzaka,
  • Pan Piotr Wojtiuk – Łowczy Okręgowy PZŁ w Pile oraz Pan Sławomir Jaroszewicz - członek Naczelnej Rady łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego wręczyli nagrody absolwentom zaangażowanym w pracę Młodzieżowej Kuchni Myśliwskiej: Adrianowi Długokęckiemu, Maciejowi Szlendakowi i Krystianowi Misiurze,
  • Pani Ewelina Ziemek - Inspektor ds. promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych wręczyła nagrodę za zaangażowanie społeczne na rzecz szkoły, gminy oraz powiatu absolwentce Honoracie Jaworskiej.


Przez swoich opiekunów zostali również nagrodzeni absolwenci:

  • sygnaliści myśliwscy,
  • aktywni członkowie Samorządu Uczniowskiego,
  • członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu,
  • Członkowie Szkolnego Koła Kynologicznego,
  • honorowi krwiodawcy,
  • sportowcy,
  • fotograficy.

Od 2008 r. wyróżniającym się absolwentom wręczane są sadzonki bukowe „Mądrusie”, które opatrzone są certyfikatem z indywidualnym numerem. Młode buki wręczył pomysłodawca tej inicjatywy Pan Piotr Mądrzak. Następnie Dyrektor Szkoły przekazał listy gratulacyjne rodzicom absolwentów, którzy ukończyli Technikum Leśne z wyróżnieniem. W imieniu absolwentów głos zabrał Tomasz Siarnik – najlepszy absolwent Technikum Leśnego w Goraju w 2025 roku. Wraz z podziękowaniami powędrowały w stronę dyrekcji, gości, wychowawców i nauczycieli piękne kwiaty. 

W tym roku uroczystość pożegnania absolwentów była też okazją do złożenia podziękowań za wieloletnią współpracę odchodzącym wkrótce na emeryturę: Nadleśniczemu Nadleśnictwa Krucz Panu Stanisławowi Zalewskiemu oraz Panu Romanowi Wyrwasowi - Inżynierowi Nadzoru ds. kierowania Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek i praktycznej nauki zawodu.

Po odprowadzeniu sztandaru i sygnale Darz Bór absolwenci zrobili sobie ostatnią wspólną fotografię.

Powodzenia!

życzenia RR

Galeria zdjęć

klasa 5a klasa 5b
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności