Logo ZSL w Gioraju

PODSUMOWANIE KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY W NASZEJ SZKOLE!

Ocena 0/5

Dzieciństwo to czas, kiedy świat jest pełen cudów – Orhan Pamuk

Od 8 października nasza Szkoła brała czynny udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, zorganizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

Kampania koncentrowała się głównie na:

uwrażliwieniu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,

wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,

promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,

promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

 

W ramach ogólnopolskiej kampanii wychowankowie internatu wraz ze swoimi wychowawcami podjęli szereg inicjatyw, wpierających bezpieczne dzieciństwo.

W każdej grupie wychowawczej odbyły się zajęcia pod hasłem „Zaufane spotkanie – o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111”. Podczas zajęć wychowawcy:

zachęcali do mądrego wspierania rówieśników, poprzez pokazanie zasad oraz konieczności stawiania granic,

normalizowali fakt doświadczenia trudności w życiu oraz sięgania po pomoc 
w kryzysowych momentach,

dostarczyli informacji na temat telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz zachęcili do szukania pomocy wśród rówieśników, rodziny, wychowawców i telefonu zaufania.

Odbyły się dwa konkursy dla młodzieży pod hasłem „Dzieciństwo bez przemocy”.

Konkurs plastyczny na plakat, którego laureatami zostali:

  • Igor Bakiera – I miejsce,
  • Julia Przybył – II miejsce,
  • Magdalena Zawadzka – III miejsce.

Konkurs fotograficzny, w którym prace oceniane były przez uczestników, co pozwoliło  na wzajemne docenienie twórczości rówieśników. Zwycięzcami zostali:

  • Zofia Kowalska – I miejsce,
  • Krzysztof Ryło – II miejsce,
  • Wiktoria Wojtkowska – III miejsce.

 

Akcja swój finał miała 19 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

Jak powiedział Richard Paul Evans: Zachody słońc i wspomnienia z dzieciństwa łączy ten sam rodzaj magii. I nie bierze się ona z ich piękna, ale z ulotności, dlatego dbajmy o to, co ulotne i pielęgnujemy w sobie nasze małe, wewnętrzne dziecko.

Galeria zdjęć

zajęcia grupy I  (1) zajęcia grupy I  (2) zajęcia grupy I  (3) zajęcia grupy I  (4) zajęcia grupy I  (5) zajęcia gupy I  (6) zajęcia grupy II (1) zajęcia grupy II (2) zajęcia grupy II (3) zajęcia grupy II (4) zajęcia grupy III (1) zajęcia grupy III (2) zajęcia grupy III (3) zajęcia grupy III (4) zajęcia grupy III (5) zajęcia grupy III (6) zajęcia grupy III (7) zajęcia grupy III (8) zajęcia grupy III (9) zajęcia grupy IV (1) zajęcia grupy IV (2) zajęcia grupy IV (3) zajęcia grupy IV (4) zajęcia grupy IV (5) zajęcia grupy V (1) zajęcia grupy V (2) zajęcia grupy V (3) zajęcia grupy V (4) zajęcia grupy V (5) zajęcia grupy V (6) zajęcia grupy VI (1) zajęcia grupy VI (2) zajęcia grupy VI (3) zajęcia grupy VI (4) zajęcia grupy VII (1) zajęcia grupy VII (2) zajęcia grupy VII (3) zajęcia grupy VII (4) zajęcia grupy VII (5) zajęcia grupy VII (6) nagradzanie laureatów konkursów (1) nagradzanie laureatów konkursów (2) nagradzanie laureatów konkursów (3) nagradzanie laureatów konkursów (4) nagradzanie laureatów konkursów (5) nagradzanie laureatów konkursów (6) nagradzanie laureatów konkursów (7) nagradzanie laureatów konkursów (8) I miejsce w konkursie na plakat - Igor Bakiera II miejsce w konkursie na plakat - Julia Przybył III miejsce w konkursie na plakat - Magdalena Zawadzka I miejsce w konkursie na zdjęcie - Zofia Kowalska II miejsce w konkursie na zdjęcie - Krzysztof Ryło III miejsce w konkursie na zdjęcie - Wiktoria Wojtkowska
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności