Logo ZSL w Gioraju

MAMY TĘ MOC! WYWOŁALIŚMY DUCHA MISTRZA Z CZARNOLASU – NARODOWE CZYTANIE 2025

Ocena 0/5

Tegoroczna edycja akcji Narodowego Czytania w naszym internacie odbyła się 4 września i była kolejnym pięknym przykładem wspólnego pielęgnowania polskiej literatury oraz ducha patriotyzmu. Podobnie jak w latach ubiegłych, chętni mieszkańcy internatu z zaangażowaniem wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W tym roku sięgnęliśmy po twórczość jednego z największych polskich poetów – Jana Kochanowskiego, którego dzieła od wieków stanowią fundament naszej literatury i kultury narodowej. Od wczesnych godzin popołudniowych, aż po późny wieczór uczestnicy czytali fragmenty "Trenów", "Odprawy posłów greckich" oraz innych utworów tego wybitnego twórcy. Ich głosy rozbrzmiewały w internacie, tworząc atmosferę pełną refleksji, dumy i wspólnoty.

Prezydent RP Karol Nawrocki podkreślił, że w utworach Jana Kochanowskiego zawarta jest głęboka refleksja nad Polską – troska o dobro wspólne i pomyślność Rzeczypospolitej.

Patronat nad wydarzeniem objęła nasza biblioteka, reprezentowana przez panią Annę Matuszewską-Gumięga oraz wychowawczynie – panią Małgorzatę Bakiera i panią Magdalenę Kulwas, które zadbały o odpowiednią oprawę i wyjątkowy klimat wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na gratulacje za swoją odwagę, zaangażowanie i pasję. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, by ponownie wspólnie sięgnąć po dzieła polskiej literatury, bo czytanie to jeden z najpiękniejszych sposobów pielęgnowania naszego dziedzictwa narodowego.

Do zaczytania za rok!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności