Logo ZSL w Gioraju

I MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE BHP W ROLNICTWIE

Ocena 0/5

28 listopada 2025 r. Placówka Terenowa KRUS w Pile Oddział Regionalny w Poznaniu oraz Oddział Pilski Okręgowego Inspektoratu Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu zorganizowali i przeprowadzili międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół rolniczych i leśnych z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego i złotowskiego pt. „Znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie 2025”. Gospodarzem XIV edycji był zwycięzca zeszłorocznych zmagań drużynowych – Zespół Szkół Leśnych w Goraju.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o zagrożeniach w gospodarstwie rolnym, zasadach bezpiecznej pracy, a także rozwijanie zainteresowań uczniów i kształtowanie umiejętności praktycznego wykorzystania zasad BHP.

Podczas wydarzenia gościliśmy przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Pile:

  • Panią Teresę Suchy – Głównego Specjalistę Wieloosobowego Stanowiska Pracy ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego,
  • Pana Stanisława Daszewskiego – Głównego Specjalistę Wieloosobowego Stanowiska Pracy ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego,
  • Pana Jakuba Skwarka – Inspektora Wieloosobowego Stanowiska Pracy ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego;

przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Czarnkowie:

  • Panią Wirginię Kryka – Kierownika Placówki,
  • Panią Monikę Ramm – Inspektora;

oraz przedstawicieli Oddziału Pilskiego Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu:

  • Panią Dorotę Kledzik – Starszego Inspektora Pracy,
  • Pana Przemysława Granopsa – Młodszego Inspektora Pracy.

Konkurs poprzedziły eliminacje szkolne, w których wyłoniono po trzech najlepszych uczniów.

Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 7 szkół:

  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie,
  • Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie,
  • Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy,
  • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie,
  • Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie,
  • Zespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Damian Berndt, Filip Burzyński i Dawid Romanowski.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

  • pisemnego, w którym suma punktów zdobytych przez uczniów decydowała o klasyfikacji drużynowej i prawie do organizacji konkursu w 2026 r.,
  • ustnego, do którego zakwalifikowało się sześciu uczniów z najlepszym wynikiem testu – odpowiadali oni na pytania z zestawu 36 zagadnień.

Do ścisłego finału weszli dwaj uczniowie naszej Szkoły – Dawid Romanowski i Damian Berndt, którzy ostatecznie zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

W rywalizacji drużynowej również zwyciężyli przedstawiciele naszej Szkoły, zdobywając puchar oraz prawo do organizacji kolejnej edycji Konkursu.

Wyniki konkursu drużynowego:

  • I miejsceZespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju (Damian Berndt, Filip Burzyński, Dawid Romanowski)
  • II miejsce - Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie (Hubert Berlik, Adam Begier, Jakub Chwarścianek)
  • III miejsceZespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie (Dagmara Góra, Stanisław Radka, Dawid Rybak)
  • IV miejsceZespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie (Dominik Czabajski, Mikołaj Kalupa, Zuzanna Pielach)
  • V miejsceCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie (Aleksandra Błochowicz, Wiktoria Pikulik, Roksana Raś)
  • VI miejsceZespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy (Piotr Baron, Nikodem Leszczyński, Adam Głowacki)
  • VII miejsceWielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance (Aleksander Kwiatkowski, Dominik Sprawka, Jan Stanisławski)

Nagrody dla laureatów oraz dla najlepszej szkoły ufundowała Placówka Terenowa KRUS w Pile.

Dziękujemy Placówce Terenowej KRUS w Pile oraz Oddziałowi Pilskiemu Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu za przygotowanie, organizację i przeprowadzenie Konkursu. Dzięki Państwa zaangażowaniu młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pracy i rozwijać umiejętności niezwykle ważne w przyszłej pracy zawodowej. Dziękujemy za wsparcie, życzliwość i współpracę.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności