Logo ZSL w Gioraju

II KONFERENCJA ŚRODOWISKOWA "RZEKA NOTEĆ I MY"

Ocena 0/5

W piątek 30 maja 2025 r., w Urzędzie Miasta Czarnków, odbyła się II Konferencja Środowiskowa „Rzeka Noteć i My”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele kilkunastu szkół podstawowych 
i ponadpodstawowych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, leśnicy z Nadleśnictw Krucz i Wronki oraz przedstawiciele władz samorządowych. Głównym organizatorem, było Koło Polskiego Towarzystwa Leśnego przy Zespole Szkół Leśnych w Goraju we współpracy z miastem Czarnków, powiatem czarnkowsko-trzcianeckim oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czarnkowie. 

Konferencja podzielona była na część referatową i terenową. Pierwszym prelegentem był Pan Jacek Zwierzyński, Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile ds. Gospodarki Leśnej i jednocześnie Zastępca Przewodniczącego Zarządu Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Towarzystwa Leśnego, który przedstawił ochronę i restytucję brekinii w lasach RDLP Piła. Niezmiernie interesujący, okazał się również referat o osadnictwie olenderskim w Dolinie Noteci Pana Witolda Przewoźnego, emerytowanego kustosza Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Po zakończeniu części referatowej, uczestnicy przeszli do czarnkowskiej „Mariny” i rozpoczęli spływ kajakowy Notecią do miejscowości Góra. Na terenie przystani „Kotwica”, nastąpiło podsumowanie Konferencji oraz wspólny posiłek serwowany przez kuchnię Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności