Logo ZSL w Gioraju

GORAJCZYCY NA XIV MIĘDZYNARODOWYVH AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH W WABIENIU JELENI

Ocena 0/5

W dniach 31. marca – 2. kwietnia 2023 r.  na Zamku w Kostelcu nad Černými Lesy odbyły się XIV Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa w Wabieniu Jeleni, organizowane przez Czeski Uniwersytet Przyrodniczy w Pradze. Nasz kraj reprezentowali Jakub Górecki, Hubert Masłoń – studenci leśnictwa, Hubert Krajewski i Mateusz Korzeniecki z Technikum Leśnego w Białowieży oraz uczniowie naszej szkoły Dawid Nowicki, Kacper Koszny, Filip Judek oraz Jakub Nadolny.

Główny konkurs wabienia odbył się w sobotę, a poprzedzony był prelekcją na temat głosów byków, które prezentowane były w konkursie przez uczestników. Były to głosy byka młodego szukającego łani, byka stadnego oraz ryk tryumfu po wygranej walce. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – początkujący i zaawansowani wabiarze. Na 15 uczestników w kategorii początkujących Mateusz Korzeniecki zajął 3 miejsce. Mimo zaciętej rywalizacji i wysokiego poziomu tytuł mistrza Europy obronił Jakub Górecki, absolwent Technikum Leśnego w Goraju, aktualnie student leśnictwa. Spośród 23 uczestników kategorii zaawansowanej wszyscy reprezentanci Polski uplasowali się w najlepszej dziesiątce. Kacper Koszny, Hubert Krajewski oraz Dawid Nowicki uzyskali 8 miejsce w klasyfikacji, Filip Judek stanął na miejscu 10. Hubert Masłoń był 7. a Jakub Nadolny uplasował się na miejscu 5.

Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów zarówno w konkursach jak i w lesie. Darz bór!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności