Logo ZSL w Gioraju

DZIEŃ WIOSNY W INTERNACIE

Ocena 0/5

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. Ma on swoje tradycje i obyczaje. Najbardziej znanym zwyczajem świętowania nadejścia wiosny jest topienie lub spalenie Marzanny.  Zwyczaj ten, zakorzeniony w pogańskich obrzędach ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku.

Również w gorajskim internacie powitaliśmy wiosnę. Każda z grup wychowawczych wykonała własną Marzannę, plakat wiosenny oraz piosenkę lub wiersz powitalny, które zostały zaprezentowane przy ognisku. Niestety nasze Marzanny również musieliśmy spalić. Ich wykonanie było wielkim radosnym  przeżyciem, dlatego zrobiliśmy to z ogromnym żalem. Na końcu pożegnaliśmy się brawami i słodkim upominkiem.

FILMIK Z OBCHODÓW PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności