Logo ZSL w Gioraju

DRZWI OTWARTE 2026

Ocena 0/5

W środę 25 marca 2026 r., już po raz osiemnasty, gościliśmy w murach naszej Szkoły przyszłych absolwentów szkół podstawowych podczas Drzwi Otwartych.

W tym roku odwiedzili nas przyszli absolwenci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 w Kuźnicy Czarnkowskiej, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Arkadego Fidlera w Połajewie, Szkoły Podstawowej im. 67 Pułku Piechoty w Romanowie Dolnym, Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie, Szkoły Podstawowej Harmonia w Pobiedziskach oraz liczna grupa uczniów, którzy przybyli do nas ze swoimi rodzicami. Wszystkich gości przywitał dyrektor Szkoły – Albert Tabaka, a swoje umiejętności zaprezentowali Zespół Trębaczy Myśliwskich oraz wabiarze.

Podczas pobytu w naszej Szkole goście mieli okazję uczestniczyć m.in. w miniwarsztatach przyrodniczych, pokazach: umiejętności posługiwania się urządzeniami wykorzystywanymi do prac leśnych w wykonaniu naszych uczniów, gorajskich łuczników czy ratownictwa medycznego. Ponadto zwiedzali obiekty szkolne: zamek Hochbergów – internat i odnowiony pawilon szkolny oraz Centrum Promocji Lasów Państwowych „Goraj-Zamek”. Podczas pobytu nasi goście mieli okazję skosztować "leśnych smaków" – pysznych burgerów serwowanych przez Młodzieżową Kuchnię Myśliwską. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w XVIII edycji Gorajskich Konkursów – przyrodniczym, ortograficznym i plastycznym. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i uatrakcyjnienie Dnia Drzwi Otwartych Szkoły firmie Husqvarna – naszemu partnerowi technologicznemu oraz Pani dr Kamili Sadaj-Owczarek wraz z ratownikami, pracownikami i studentami z Katedry Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

Wyniki Konkursu Przyrodniczego:

  • I miejsce Franciszek Geremek (SP Romanowo Dolne)
  • II miejsce Aleksander Klessa (SP Romanowo Dolne)
  • III miejsce Miłosz Trzciński (Zespół Szkolno-Przedszkolny Bierzwnik)

Wyniki Konkursu Ortograficznego:

  • I miejsce Magdalena Filoda (SP Lubasz)
  • II miejsce Marta Dziubała (SP nr 2 Czarnków)
  • III miejsce Jakub Frąckowiak (SP Połajewo)

Wyniki Konkursu Plastycznego:

  • I miejsce Nikola Mikołajewska (SP Romanowo Dolne)
  • II miejsce Martyna Wujec (SP Miłkowo)
  • III miejsce Karolina Smydra, Zuzanna Kozłowska (SP Młynkowo)

Prace uczestników Konkursu Plastycznego do obejrzenia w galerii.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności